Kamusal Haber

2018 KPSS Lisans sınav giriş belgeleri yayımlandı

2018 KPSS Lisans sınav giriş belgeleri yayımlandı
Sosyal medyada paylaş

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan KPSS Lisans sınavı için heyecan gittikçe artarken, memur hayali olan adaylar sınav yerlerini merak ediyorlar. KPSS Lisans 22 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak ve ÖSYM tarafından sınav giriş yerleri açıklandı.

KPSS Lisans için sınav giriş belgeleri yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı açıklama ile sınav giriş yerlerinin 12 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sayfası üzerinden öğrenilebilecek.  

KPSS Lisans, 22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olup adaylar Genel Yetenek-Genel Kültür alanlarından sınava girecek. Adayların sınava giriş işlemleri tamamlanırken, salon bilgileri hakkında bilgi almak isteyen adaylar, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden bilgi alabilecekler. Adaylar, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak gerekli bilgileri öğrenebilir ve sınav giriş belgesinin çıktısını alabilir.

KPSS Lisans için adayların yanında bulundurması gereken evraklar

  • 2018 KPSS için sınava giriş belgesi,
  • Nüfus Cüzdanı ya da kimlik kartı, pasaport

Kimlik ile güvenlik kontrolleri birlikte salona giriş işlemlerinin zamanında aksamadan yapılabilmesi adına adayların en az bir saat öncesi bina kapısından bulunmaları gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ