Kamusal Haber

BİM A 101 ve ŞOK Aktüel Ürünler

BİM A 101 ve ŞOK Aktüel Ürünler
Sosyal medyada paylaş

Türkiye’nin A101, şok ve BİM gibi büyük süper marketleri haftanın belli günlerinde aktüel ürünler satışa sunar. Aktüel ürünler fiyatı normal fiyatlarından daha düşük olan ancak aynı kalitede olan ürünlerin satışa sunulmasıdır. A 101, ŞOK ve BİM aktüel ürünlerinin satışa sunulmasının amacı genelde bu süper marketlerin stoklarını eritmek veya daha fazla reklam yaparak markete daha fazla müşteri çekmek için yapılan hizmettir.

 

 Aktüel Ürünler Hangi Günlerde Gelir?

 

            Büyük marketler genele her hafta belli günlerde aktüel ürünleri satışa sunar. BİM ve a 101 gibi marketler bu ürünleri satışa sunmadan en az 1 hafta önce ürünlerin yer aldığı kataloğu internet üzerinden veya markete gelen müşterilere elden dağıtımını yaparlar. BİM aktüel ürünleri her salı ve cuma günleri markete gelmektedir. Bu ürünler olabildiği kadar düşük fiyatlarla müşterilere sunulur. Bu anlamda BİM aktüel ürünleri için fırsat ürünleri de denilebilir.  A101 aktuel ürünler ise haftada bir gün müşterilere sunulmaktadır. A101 aktuel ürünler perşembe günleri mesai başladığı ilk saatlerde marketlerdeki yerini alır ve bu ürünler kısa bir süre içinde tükenir. Bu yüzden A101 aktuel ürünlerinden yararlanmak isteyen kişilerin sabah erken saatte markete gelmesi gerekir. Şok aktüel ürünler ise diğer marketlerden farklı olarak 3 günlük bir sürede Şok aktüel ürünler müşteriler ile buluşturulur. Bu anlamda Şok aktüel ürünleri hafta sonları cuma gününden pazartesi gününe kadar sebze, meyve ve diğer ürünlerdeki indirimleri kapsamaktadır. 

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum ve bir süredir severek yaptığım editörlük mesleğini kamusalhaber.com magazin ve gündem editörü olarak sürdürüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ