Kamusal Haber

Ev temizliği nasıl yapılır ?

Ev temizliği nasıl yapılır ?
Sosyal medyada paylaş

Temizlik Şirketleri Nasıl Çalışır?

 

            Günümüzde çalışan birçok çift bulunmaktadır. Bu durum evdeki temizlik işlerinin yapılması için dışardan destek almayı gerektirebilmektedir. Böyle zamanlarda temizlik şirketleri devreye girmektedir.

 

            Temizlik şirketleri genel itibari ile aynı şekilde çalışmaktadır. Temizlik fiyatı belirlenirken temizlenecek alanın kaç metrekare olduğu, temizlik işi için kaç kişi gönderileceği, temizlik elemanlarının malzemeli mi yoksa malzemesiz mi gideceğine dikkat edilir ve belirlenen fiyata KDV dâhil edilir. Sadece cam temizliği için istenen temizlik elemanlarının ücreti biraz daha yüksek olabilmektedir.

 

            Bunların yanı sıra halı yıkama ve koltuk yıkama hizmetleri veren temizlik şirketleri de mevcuttur. Halı yıkama hizmeti veren firmaların bazıları halı yıkama makinası yanlarında olarak yerinde yıkama hizmeti de vermektedir, bu işlem genel itibari ile bütün yerlere döşenmiş halıfleks ya da benzer şekilde olan halıların derinlemesine temizliğini sağlamak için yapılır. Bunların dışında bazı firmalarda metrekaresine ve parça sayısına göre fiyatlandırılarak evden alınıp firmaya götürülerek halı yıkama işlemi gerçekleştirilir. Kaliteli halı yıkama makinası ve kaliteli deterjanlar kullanan firmalarda fiyatlar daha yüksek olabilmekte ancak temizliğinden memnun kalacağınızın garantisini vermektedirler. Firmalarda kullanılan halı yıkama makinası türü sanayi tipidir.

 

            Koltuk yıkama hizmeti veren firmalar istediğiniz her türlü koltuk, çekyat vs. temizliğini gerçekleştirmektedir. Normal şartlarda kirlenmiş koltukların temizliği için hizmet veren firmalar aynı zamanda yangın, tadilat ve su baskını gibi sebeplerden dolayı kirlenen koltuklarınız için koltuk yıkama hizmeti vermektedir.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunuyum, 8 yıldır basın ve medya alanında faaliyet göstermekle birlikte birçok gazete aktif çalışma geçmişim bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ