Kamusal Haber

Geleceğin Meslekleri

Geleceğin Meslekleri
Sosyal medyada paylaş

Gelecek mesleklerin şu an ki mesleklerden çok farklı olacağı aşina. Peki bu meslekler ne olacak.

Teknoloji ile ilgili her meslek çok fazla önem kazanacak bu bir gerçek. Bu mesleklerden bazılarını sıralayalım.

Hot-Line işletmeciliği
Günümüzde bozulan cihazlar yerinde tamir ediliyor yada servise götürülüyor. Bu iş gelecek yıllarda böyle olmayacak. Hot-Line yazılım veya hologram ile tamir etme özelliği getirecek. Peki bu nasıl olacak; Tabi ki uzaktan yönetim sistemleri ile.

Mekanik arızalar tamir edilmeyecek gerektiği takdirde tüm parçalar değişebilecek.

Yapay Zeka Pazarlamacılığı
Yapay zekada olması gereken en önemli şey insan düşüncesini okuyup bununla ilgili insanlara yararlı olacak şeyler yapmak olacaktır. Örnek vermek gerekirse sizin sevdiğiniz yemeği , o an istediğiniz bişeyi sizin için hazırlayan robotlar düşünün bunun için yapay zeka pazarlamacıları olacak.

Soru bankası tasarımcılığı
İnsanların zeka kapasitesi giderek artacağından insanları bilmesi zorlaşacak sorular sorulması da bi o kadar zorlaşacak. Bunun için zor soru sormak amacıyla bu iş için elemanlara gerek duyulacak. En çok aranan elemanlardan bazıları bu meslekten çıkacak gibi görünüyor.

Gen Terapistliği

İlerideki hastalıklar şu anki hastalıklardan kat kat fazla olacağından gen terapistlerine çok fazla ihtiyaç duyulacak. Gen haritasında hata tespit eden program yazanlara ve bu programların işleyişlerini kontrol eden insanlara gen terapisti denecek ve bu insanlar çok fazla önemsenecek.

Yönetici menajerliği

Firmalar için en önemli sermaye , bilgi birikimi olan ve yönetici vasfı olan insanların gelişmesinde yardımcı olacak olan yönetici menajerliği en önemli kısmı kaplayacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunuyum, 8 yıldır basın ve medya alanında faaliyet göstermekle birlikte birçok gazete aktif çalışma geçmişim bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ