Kamusal Haber

Müsteşar Tekin, Bollywood yıldızı Khan´ı kabul etti

Müsteşar Tekin, Bollywood yıldızı Khan´ı kabul etti
Sosyal medyada paylaş

T.C Milli Eğitim Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde Yer Alan Haberde Müsteşar Tekin, filmlerinde eğitim konularını da işleyen Bollywood yıldızı Khan´ı kabul ettiği duyruldu.

Haber Şöyle:

 

Müsteşar Tekin, filmlerinde eğitim konularını da işleyen Bollywood yıldızı Khan´ı kabul etti

 

Türkiye´de bulunan Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin´i ziyaret etti.

Khan´ı makamında kabul eden Tekin, ünlü yıldızı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, çocuklara Khan´ın “3 İdiyot” ve “Her Çocuk Özeldir” filmlerini önerdiklerini söyledi.

 

Tekin, Türk eğitim sistemine ilişkin bilgisi olup olmadığını sorması üzerine Khan, “Henüz bilgim yok. Türkiye´yi tanıdıkça bu ziyaret vesilesiyle Türkiye´yi daha çok öğrenmeyi diliyorum. Filmlerimdeki hikayeler, film olmadan önce beni etkiledikleri için bu filmleri çektim.” değerlendirmesinde bulundu.

 

“Hindistan Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa ´ezberci eğitimle´ mücadele etmek için mi film çekiyorsunuz?” diye soran Tekin, Khan ile eğitim konularını işleyen filmler üzerine sohbet etti.

 

Khan, özellikle 9´uncu ve 10´uncu sınıf öğrencileri için eğitici televizyon programları ve dizileri bulunduğunu ifade ederek, liseden mezun olmadan önce gençlerin bunları izlemelerini tavsiye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ