Kamusal Haber

Ön lisans KPSS başvuru tarihi belli oldu

Ön lisans KPSS başvuru tarihi belli oldu
Sosyal medyada paylaş

Devlet kamu kurum ve kuruluşlarında memur olmayı bekleyen ön lisans mezunları, KPSS için başvuru tarihlerini bekliyor. Konu ile ilgili bilgilendirme ÖSYM tarafından yapıldı. Başvurular 28 Ağustos 2018 tarihleri ile 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler içerisinde başvurularını yapamayan adaylar 26 Eylül 2018 tarihinde geç başvuru imkanı tanınacaktır.

Ön lisans KPSS 4 Kasım 25018 tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacaktır.

Ön lisans KPSS için başvurusu nasıl yapılmalıdır?

Adayın KPSS’ye başvurabilmesi için öncelikle ÖSYM başvuru merkezlerine şahsen başvurması zorunludur. Adayların başvuruları resmi günlerde mesai saatleri içerisinde alınacaktır.

Başvuru merkezlerinin adreslerine adaylar, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Başvuru için gerekli olan evraklar nelerdir?

Ön lisans KPSS’ye başvuracak adaylar, başvuru sırasında bazı evrakları hazır bulundurmak zorundadır. Başvuru sırasında gerekli evraklar;

  • Aday Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik kartı
  • ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi için ilk kez kayıt olacak aday için diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgeleri ve onaylı örneği olarak belirtilmiştir.

Bireysel olarak başvuru hakkı bulunan adaylar işlemlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile yapmaları gerekmektedir. Sınav başvuru ücretleri yatırılmadan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ