Kamusal Haber

Ortaöğretim 2018 KPSS ne zaman yapılacak?

Ortaöğretim 2018 KPSS ne zaman yapılacak?
Sosyal medyada paylaş

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Ortaöğretim KPSS sınavı için başvuru tarihleri ve sınav tarihi adaylar tarafından merak ediliyor. Lise mezunları ile ön lisans mezunlarının katılabileceği ve aldığı puanla açıktan ve merkezi atamalara katılabilecek adaylar memurluk için ilk adımı atmış oluyor. KPSS ortaöğretim genellikle iki yılda bir ve sonbahar aylarında yapılıyor.

2018 Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak?

Ön lisans ve lise mezunlarının katılabileceği, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen B grubu KPSS ortaöğretim sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak.

2018 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek KPSS Ortaöğretim sınavına yönelik başvurular 3 Temmuz 2018 tarihinde başladı ve 19 temmuz 2018 tarihinde sona erecek. Aynı zamanda başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için 9 Ağustos 2018 tarihinde geç başvurular alınacak. Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

7Ekim 2018 Pazar günü yapılacak olan 2018 Ortaöğretim KPSS için sınav sonuçları 8 Kasım 2018 günü açıklanacak. Sınav sonuçlarına adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ