Kamusal Haber

ÖSYM’den bugünden başlamak üzere önemli karar

ÖSYM’den bugünden başlamak üzere önemli karar
Sosyal medyada paylaş

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, verilerini tezler için paylaşacaklarını açıklarken konu ile ilgili esas ve usulleri de belirlediklerini açıkladı. Bugün itibarıyla resmi internet siteleri üzerinden bilgilendirme yayımlandı.

ÖSYM yaptığı sınav çeşitliliği ve hizmet verdiği aday sayısına bakıldığında dünya ölçeği sıralamasında ilk sırada olduğuna dair bilgilendirme yapan Özer ‘’ 44 yılda hizmet verilen aday sayımız 150 milyona yaklaşırken, yapılan sınavlara yılda 10 milyon aday katılmaktadır.’’ ifadelerini kullandı.

Yıl temelli izleme yapılabilecek

2018 yılı itibarıyla yeni bir evreye geçmek istediklerini belirten Özer, ilk olarak yapılan sınavlarla ilgili değerlendirme raporlarının yayımlandığını belirtirken, ‘’Özellikle yükseköğretim kurumlarımız, öğrencileri ve mezunlarının girdiği sınavlardaki başarılarını kıyaslayabilme ve karşılaştırabilme şansını yakalayarak, eğitimleri ile ilgili süreçlerini de raporlara göre iyileştirme fırsatını yakalayabilirler. Değerlendirme raporları yayımlandıkça yıllık temelli izleme söz konusu olacak. ” açıklamalarında bulundu.

İkinci adımda ise sınava ilişkin verilerin açıklanmasının yer aldığını ifade eden Özer ” Yüksek öğretim kurumlarında lisansüstü tezleri ve kamu kurumlarında uzmanlık tezleri desteklemek adına verilerimizi paylaşacağız. Bununla ilgili de bugün itibarıyla internet sitemizde de açıklama yapıyoruz. Başvurular her ay için ilk haftası yapılacak ve Danışma Kurulu’nda başvuruları değerlendirilecek. Aynı zamanda tez dışındaki çalışmalara da gerekli desteği sağlayacağız. ‘’ ifadelerini kullandı.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ