Kamusal Haber

ÖSYM’den duyuru: YDS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM’den duyuru: YDS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Sosyal medyada paylaş

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden Yabancı Dil Sınavı ile duyuru yayımlandı. Duyuru ile Yabancı Dil Sınavı kılavuzunun adaylar için erişime açıldığı belirtildi. 

Yabancı Dil Sınavı ne zaman yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) düzenlediği 2018 Sonbahar Dönemi YDS 9 Eylül 2018 tarihinde yapılacak.

Yabancı Dil Sınavı için başvurular, 18 Temmuz 2018 – 26 Temmuz 2018 tarihlerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ‘’Aday İşlemleri Sistemi’’ ve sınav başvuru merkezleri üzerinden yapılacaktır.

Yabancı Dil Sınavı sonuçları 4 Ekim 2018 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanacak.  Adaylar sınav sonuçlarını mobil uygulamalardan ya da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Başvuru sırasında başvuru ücreti banka şubelerinden, internet bankacılığından yatırılabileceği gibi, ÖSYM’nin ödemeler menüsü üzerinden yatırılabilmektedir.

Yabancı Dil Sınavı değerlendirmesi nasıl yapılıyor?

Yabancı Dil Sınavı’nda çok seçmeli test uygulanmakta olup, cevap kağıtları optik okuyucular tarafından elektronik ortamda değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yanlış sorular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Sınav sonrası ÖSYM Başkanlığı ya da yargı mercileri tarafından sorular iptal edilirse, değerlendirme dışı bırakılacak ve geçerli sorular üzerinden yeniden puan değerleri saptanacak.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ