Kamusal Haber

SGK Alo 170 Danışma Hattı

SGK Alo 170 Danışma Hattı
Sosyal medyada paylaş

SGK Alo 170 Danışma Hattı

SGK tarafından vatandaşlarımızın hizmetlerine sunulmuş olan alo 170 danışma hattı gerçekten de çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu yazımızda SGK Alo 170 hattının ne olduğu ile ilgili bilgileri sizlere vermeye çalışacağız. Ayrıca bu hizmet ile nasıl bir amaca ulaşılmak istendiğini de az çok anlamış olacaksınız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim Merkezi  yani diğer adıyla Alo 170 iletişim hattı 15 Kasım 2010 tarihi itibarı ile vatandaşlarımızın hizmetlerine girmiştir.

Bu hat ile her türlü SGK sistemine ait bilgilerin yanında çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konusu ile ilgili bilgileri de alınabilmektedir. Bunun yanında;

– Soru,
– teklif,
– Eleştiri,
– ihbar,
– şikâyet,
– müracaat ve taleplerinizi,

 

Bu sistem üzerinden etkin ve hızlı bir biçimde en iyi şekilde çözüme kavuşturmanıza destek sunmaktadır.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilir ve kısa süre içerisinde uzmanlar tarafından sorularınıza cevapla alabilirsiniz. iletişim merkezimiz, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve memleketimiz meslek Kurumu sebebi ile sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve etkin çözümler
üretmektedir.
Alo 170 İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlar kısa süre içerisinde en doğru bilgileri vermekte ve bu talepleri sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara anında cevap üretilemediği hallerde müessese ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içinde taleplere en doğru yanıt verilmektedir. iletişim Merkezimizde görevli personellerin hepsi kendi alanlarında uzman kişilerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ