Kamusal Haber

Son dakika… ABD’den ilk haber!

Son dakika… ABD’den ilk haber!
Sosyal medyada paylaş

ABD ile Türkiye arasındaki temas trafiğine yönelik bir gelişme söz konusu oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı, Washington’a gelen dokuz kişiden oluşan Türk heyetinin bugün itibarıyla Bakan Yardımcısı John Sullivan görüşeceğini açıkladı.

Dışişleri, Adalet ve Enerji bakanlıklarından üçer kişinin görevlendirildiği Türk heyetine, başkanlığı yapan kişi ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal oluyor.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından Türk heyeti yola çıktığı saatlerde sıcak bir açıklama Twitter üzerinden yapıldı.

Twitter’dan sıcak paylaşım…

“ABD ile ne kadar gerginlikler yaşansa da Türkiye ABD’nin sağlam bir dostu olmayı ve aynı zamanda müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz arasında da canlı bir ekonomik ilişki içerisindedir. Bu nedenle, Amerikalı bir yetkili tarafından Amerikan dolarının 7 TL olacağına yönelik yapıldığı söylenen tahmine yönelik haberler tamamen temelsiz olup, Türk medyasında böyle sorumsuz bir haberin yer alması da hem talihsiz hem de rahatsız edicidir. Asılsız ve uydurulmuş haberlere itibar etmeyiniz.’’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ