Kamusal Haber

TEOG’da Görevli Olmayan Öğretmenler Okula Gidecek Mi?

TEOG’da Görevli Olmayan Öğretmenler Okula Gidecek Mi?
Sosyal medyada paylaş

23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan 1. dönem TEOG sınavlarında görevli olan öğretmenler, sistem tarafından belirlenen okullarda gözetmen olarak görev yapacaklar. Ancak TEOG sınavlarında görevli olmayan öğretmenlerin okula gidip gitmeyeceğinin cevabı MEB’in daha önceden yayınladığı genelde…

 

TEOG sınavlarının düzenlendiği ilk dönemlerde bilindiği üzere sınav görevi olmayan öğretmenlerin okula gelme zorunluluğu bulunmuyordu. Ancak bu durum, Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı genelgeyle değişti.

 

MEB’in genelgesine göre TEOG sınavlarında görevli olmayan öğretmenler sınav günü en geç saat 08.30’da okullarında hazır bulunacaklar. Sınav başlayana kadar kendisine verilmesi muhtemel görevleri yerine getirecekler. Ancak sınavın başlamasının ardından öğretmene herhangi bir görev verilmemişse okuldan ayrılabilecekler.

 

Sınav görevi olmayan öğretmenler, bu durumdan memnun olmasalar da Bakanlığın TEOG yapılan günler için öğretmenlere üzerindeki mevcut ders yükü kadar ek ders ödemesi yaptığından böyle bir uygulamaya gittiği düşünülüyor.

 

​Kamusal Haberler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ