Kamusal Haber

Ürdün Mülteci Alımları İçin Yardım Almaması Durumunda Alımları Durduracak!

Ürdün Mülteci Alımları İçin Yardım Almaması Durumunda Alımları Durduracak!
Sosyal medyada paylaş


Ürdün kuralı son olayların ardından ülkeye sığınan Suriyeli mülteciler için açıklama yaptı. Ülkenin mülteciler için ayırmış olduğu kapasitenin dolduğunu ve eğer ülkeye yardım edilmezse artık mülteci almayacağını açıkladı. Kral Abdullah mültecilere ayrılan bütçe nedeni ile ülkenin alt yapı, kamu hizmetleri ve ekonomisinin zorda olduğunu belirtti. Bu durumun er ya da geç patlak vereceğini de sizlerine ekledi.

 

Bu durumda Ürdün'ün daha fazla mülteci kabul etmesi için daha fazla yardım edilmesi gerektiğini açıklayan Ürdün kralı ancak bu şekilde mültecileri kabul edebileceklerini söyledi. Ürdün 635 bin Suriyeli mülteciyi ülke sınırlarına kabul etmiş durumda. Bunun daha da artması ülkeyi zora sokacak. Ülke bütçesinin %25’i mültecilere ayrıldığından ülkenin ekonomisi bu durumda zorlanıyor.

 

Yardım edilmemesi durumunda kral Abdullah mülteci sorununun daha da çıkılmaz bir hal alacağını belirtti. Ürdün halkının da yardıma ihtiyacı olanlar olması nedeni ile Suriyeli mültecilere artık daha fazla yardım edilemeyeceği ve yardım gelmemesi durumunda mülteci kabulü yapılmayacağının sinyallerini verdi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ