Kamusal Haber

Romeo ve Jülyet Mersin Devlet Operasında!

Sosyal medyada paylaş

Mersin devlet Opera ve Balesi Romeo ve Jülyet’i sanatseverler ile buluşturmak için oyunu sahneledi. William Shakespeare'in ölümsüz eserinde bulunan ve aynı adla operaya uyarlanan oyunu Romeo ile Jülyet Mersin de sanatseverlerle buluşturularak sahneye konuldu. Oyun İbrahim Yazıcı yönetiminde Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sergilendi.

 

Eserin dekor tasarımını Seyhan Atamer tarafından yapıldı. Kostüm tasarımını Sevda Aksakoğlu’nun katkıları ile yapıldı. Işık tasarımını konusunda Tarı Deniz ekibe yardımcı oldu. Oyunun koreografisini Başak Özenç yaptı. Ekibin reji asistanlığını ise Süleyman Tekin üstlendi.


Koronun esere hazırlanmasını Oleg Cosntantinov sağladı. Eser 29 Mart 2016 tarihinde yeniden sahneye konulacak. Eser de Luciano Pavarotti'nin tahtı için aday olarak gösterilen dünyaca tanınmış ünlü Türk tenor Bülent Bezdüz'ün de yer aldı. Bunun yanı sıra eserde bulunan isimler arasında Funda Hayfavi, Ufuk Kasar, Emrah Erdem Gedik, Hasan Berk, Nihan Evren, Mustafa Özer, Serkan Karagöz, Andrei Yevtushenko ve Özkan Çavdaroğlu da bulunuyor. Aynı kadro ile eser yeniden sahne de olacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ