Kamusal Haber

Yerel Gazeteye Emre’yi Hedef Gösterdikleri İçin Ceza!

Sosyal medyada paylaş


Geçen sezonda mersin de oynanacak olan maç öncesinde stat içerisinde dağıtılan yerel gazete manşetinde yer alan haber nedeni ile ceza aldı. Manşette yer alan resim oldukça olay konusu oldu. Emre Belözoğlu’nun hedef olarak gösterilmesi üzerine açılan dava sonuçlandı ve gazete 5 bin lira ceza ödeyecek.

 

Mersin İdmanyurdu ile Fenerbahçe arasından oynanacak olan maç öncesinde tribünlerde dağıtılan yerel gazetenin manşetlerinde inanılmaz bir haber yer alıyordu. Paskolik adındaki yerel gazete hazırlamış olduğu bu manşet nedeni ile tepkileri üzerine çekti. 5 bin lira idari para cezası verilen gazete bu haberde yer alan fotoğraf nedeni ile bu cezayı aldı.


Gazete editörlerinde yapılan açıklamada mahkemenin davayı kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verdiğini ancak idari yönden bu cezayı aldıklarını belirtti. Verilen para cezasına yapılan itiraza mahkemeden red kararı geldi. Verilen para cezası kesinleşerek ödenmesine karar verildi. Bu sayede Emre Belözoğlu için yapılan bu haber nedeni ile gazete 5 bin lira ceza ödeyecek. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ