Kamusal Haber

İhraç Edilip Görevine İade Edilen Memur Geriye Dönük Haklarını ve Maaşını alabilir mi?

İhraç Edilip Görevine İade Edilen Memur Geriye Dönük Haklarını ve Maaşını alabilir mi?
Sosyal medyada paylaş

Ülkemizde görev yapan memur ve personele yönelik taramalar yeniden yapılmaya başlandı. Herhangi bir yerle bağlantısı tespit edilen ya da görevini kötüye kullanan, emirlere itaatsizlik yaptığı öğrenilen,  çıkarlar uğruna beraber ilişki kurduğu tespit edilen tüm çalışanlar Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile birlikte görevden ihraç edilirken, bir bölümü de suçlu bulunarak cezaevlerine gönderimi yapıldı.

Kanun Hükmünde Kararnameler ile görevden ihraç edilen personeller için yeniden incelemeler yapılırken, yanlış şikayet ya da bilgilendirme sonucu görevden ihraç edilen personel ile memurlar yeniden işlerine iade ediliyor. İhraç edilip, yeniden göreve dönen memur ya da personel geriye dönük haklarını ve maaş ödemelerini alabilecek mi bu soruların cevaplarını aramaktadırlar.

Görev iadelerinde geriye dönük ödemeler yapılacak mı?

Yapılan görüşmeler doğrultusunda birçok kişinin Kanun Hükmünde Kararnameler ile görevine iade edildiği ve görevlerine başladığı öğrenildi. Göreve başlayan personel ve memurun herhangi bir sorun yaşamadan geriye dönük sosyal hakları ile birlikte maaş ödemelerini aldıkları öğrenildi.  Kısacası görevden ihraç edilip, daha sonra göreve iade edilen memur ya da personel herhangi bir sorun yaşamadan geçmişe dönük sosyal haklarını ve maaş ödemelerini sorun yaşamadan geri alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ