Kamusal Haber

Sağlık Uzman Yardımcıları Alımı İçin Yapılan Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

Sağlık Uzman Yardımcıları Alımı İçin Yapılan Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı
Sosyal medyada paylaş

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet veren Eğitim Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bugün itibarıyla yayımladığı duyuru ile sağlık uzman yardımcısı alımı için yapılan sözlü ve yazılı sınavlarının sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

Eğitim Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ‘nın yayımladığı duyuru;

“Sağlık Uzman Yardımcıları Yeterlik Sınav Sonucu Duyurusu’’

Sağlık Uzmanlığı Yönetmeliği maddeleri gereği, alımlar için yapılan yazılı yeterlik sınavı 16 Mayıs 2018, sözlü yeterlilik sınavı ise, 13 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

Adaylar, yazılı ya da sözlü sınav sonuçları için itirazlarını aşağıda belirtilen usul ve esaslar kapsamında gerçekleştirebilir;

Sınav sonuçlarının resmi olarak açıklandığı tarih itibarıyla sınav sonuçlarına 20-26 Temmuz 2018 tarihleri olmak üzere 5 (beş) iş günü içerisinde itiraz edebilirler. İtiraz için yazılan dilekçeler Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü‘ne hitaben yazılarak, Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi’ne son başvuru günü mesai bitimine kadar bırakılacaktır. Belirtilen süreler içerisinde yapılan başvurular geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

İtirazlar değerlendirildikten sonra itirazlara ilişkin sonuçlar, sağlık uzman yardımcısına resmi yazı aracılığıyla bildirilecektir.’’ ifadelerine yer verildi.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ