Kamusal Haber

Taşeron işçiler kadroya geçirildikten sonra maaşlarına ne kadar zam yapılacak?

Taşeron işçiler kadroya geçirildikten sonra maaşlarına ne kadar zam yapılacak?
Sosyal medyada paylaş

Kamuda sürekli işçi  statüsüne geçirilen taşeron işçiler, kadroya alındıktan sonra merakla maaşlarına yapılacak zamları beklerken, bekledikleri zam oranları belli oldu.

Gelecek haftalarda maaş alacak kadroya alınan taşeron işçiler, toplu sözleşmeleri bünyesinde maaşlarına zam alacak. Bu durumda olan 200 bin işçiye toplu sözleşme kapsamında % 3,5 maaşlarına zam yapılacak. Toplu sözleşme gereği de enflasyon farkı olarak da % 4 zam almaları bekleniyor.

Sosyal haklarında değişiklik yapılacak mı?

2 Nisan 2018 tarihi ile kamuda sürekli işçi kadrosuna alınan taşeron işçilerin her geçen gün sosyal hakları ile maaşlarını iyileştirme yolları aranırken maaşlarına 2018 yılı Temmuz ayı gereği zam yapılırken; eş yardımı ile çocuk yardımında da artış yapılması bekleniyor. Artış sonrası eş yardımının 247,32 TL olması beklenirken; çocuk yardımlarında da artış yapılacak. Buna göre 0-6 yaş aralığında çocuk yardımı 57,95 TL, 6 yaş ve üstündeki çocuk için yardım ücretinin de 27,14 TL olması bekleniyor.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ