KamusalHaberler

Yarı Zamanlı Çalışma Düzenlemesi Ne Zaman Kesinleşecek?

Yarı Zamanlı Çalışma Düzenlemesi Ne Zaman Kesinleşecek?
Spread the love

Yarı Zamanlı Çalışma Düzenlemesi Ne Zaman Kesinleşecek?

ÇSGB, yarı zamanlı çalışma hakkında birtakım ayrıntılar paylaştı. Bakan Jülide Sarıeroğlu, kadın memurların çocukları okul yaşına gelinceye dek yarı zamanlı çalışması hakkında Bakanlar Kuruluna sunum yaptı. Bu anlamda çalışmaların en yakın sürede biteceğini belirtti.

Bakan Sarıeroğlu, İstanbul Kadın Buluşmasına katılarak burada önemli mesajlar verdi. Kadın memurların yarı zamanlı çalışabilmesi için değerlendirmeler yaptı.

Süt İzni Süresi Arttı

Bakan Jülide Sarıeroğlu, aile ve iş yaşantısının uyumlaştırılması bakımından özel sektör ile kamuda çalışan kadınlar hakkında bazı düzenlemeler yapıldığının altını çizdi. Ardından izin sürelerini ve süt izin sürelerini arttırıp aynı zamanda ücretli izin sürelerinden sonra da ilk çocukta 2 ay, 2. Çocukta 4 ay ve 3. Çocukta 6 ay tam maaş alarak yarı zamanlı çalışma olanağı sağlayacaklarını açıkladı.

Çocukların okul çağına gelinceye dek yarı zamanlı çalışma ile ilgili olarak bilgiler paylaşan Bakan Sarıeroğlu, çocukların okul çağına gelinceye dek yarı zamanlı çalışma olanağı ile alakalı 2016 senesinde düzenleme yapıldığının altını çizdi. Dahası Bakan Jülide Sarıeroğlu, ‘’İşçiler ile ilgili olan düzenlemenin yönetmeliği daha önce çıkmıştı. Ancak kamu çalışanları ile ilgili düzenlemenin yönetmeliği daha uygulamaya alınmamıştı. Daha önceki bakanlar bu konuyla ilgili çalışmaları vardı fakat, devlet değişikliği sebebiyle her seferinde rafa kalkmıştı. Göreve geldiğimizde yeniden bu durumu gerekli bakanlıklara aktardık ve konuyla alakalı görüşlerini değerlendirdik’’ diye belirtti. En kısa zamanda bu düzenleme uygulamaya konulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ