Kamusal Haber

MEB Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı İtirazları Sonuçlandı

MEB Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı İtirazları Sonuçlandı
Sosyal medyada paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 11 Temmuz 2018 tarihinde mülakat yapılmıştı. Mülakat sınav sonuçlarına itirazlar değerlendirilerek itiraz sonuçları belli olmaya başladı. İtiraz sonuçları açıklanarak, 20 bin sözleşmeli öğretmen için tercih süreci yeniden başlatılıyor.

Sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat sonuçlarına itirazlar yapıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama doğrultusunda, sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçlarına itirazlar değerlendirilerek, 17 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tercih işlemleri alınmaya başlanacağını öğrenildi. Tercih alım süresinin 20 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edeceği ve 23 Temmuz 2018 tarihinde tercih sonuçlarının açıklanacağı belirtildi.

Sözleşmeli öğretmen sonuçlarına itiraz değerlendirilmelerine göre sonuçlar, İl Milli Eğitim Müdürlükleri resmi internet sayfaları üzerinden öğrenilebilecek.

Tercih işlemleri ne zaman ve nasıl yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen alımı için tercih işlemleri 17 Temmuz 2018 Salı günü başlayacak ve 20 Temmuz 2018 Cuma günü sona erecektir. Adaylar tercihlerini elektronik ortam üzerinde yaparak, il veya ilçe müdürlükleri tarafından onaylatacaktır. Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek ve eğer istemeleri halinde tercihleri dışına atanmayı kabul ederek 21. Tercihi de işaretleyebilirler.

28 yaşında olan yazarımız, üst düzey İngilizce bilmektedir. Spor ve gündem kategorileri sorumlusu olup İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ