Kamusal Haber

Diyet Menüsü Yerine Akupunktur

Diyet Menüsü Yerine Akupunktur
Sosyal medyada paylaş

Diyet Menüsü Yerine Akupunktur

 

            Günümüzde diyet adı altında birbirinden farklı listeler hazırlanmaktadır. Ancak çok azını uyguladığınızda hedefe ulaşırsınız. Bazı diyetler kişiyi tamamen aç bırakmaya kadar yönlendirirken bazıları da vücuda kalıcı hasarlar vermektedir. Oysa diet yerine uygulandığında çok daha faydalı olan bir tedavi yöntemi mevcuttur. Bu da akupunktur yöntemidir. Akupunktur ile kişiye diyet listesi hazırlamak yerine kilo vermeye hazır hale getirmek hedeflenmektedir.

 

            Peki diğer zayıflama yöntemleri yerine akupunktur uygulaması nasıl oluyor? Öncelikle kilo vermek isteyen kişinin iştahı en aza indirilmektedir. Daha sonra vücudunuzun besin yakma ve kan dolaşımı hızınızı dengelemektedir. Aç kalan, göbek eritme uğruna stres çeken kişideki sinirleri hafifletmektedir. Son olarak ise her ne diet uyguluyorsa uygulasın kişideki halsizlik ve hayattan bezmişlik ortadan kalkmaktadır. Bu tedavinin diyet listesi yerine uygulanması dahilinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Zira vücuda asla kimyasal madde sokulmamaktadır. Dolayısıyla akupunktur Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından da onay verilen bir tedavi yöntemidir. Ancak tedaviyi yapan kişinin hekim olması zorunludur. Akupunkturun bir diğer olumlu yanı da zayıflama yöntemleri için yaş sınırlaması verilirken bu yöntemde hiçbir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her vücudun kaldırabileceği bir yöntemdir. Bu sayede yanak eritme, göbek eritme ve bel çevresi azaltma gibi hedefler yerine getirilebilmektedir.

 

            Peki akupunktur nasıl yapılmaktadır? Öncelikle bu tedaviye uygun olmak gerekmektedir. 3 ile 9 seans sürmektedir. Her seans 15 ile 45 dakika sürmektedir. Küçük iğneler vasıtasıyla yapılabilmekle birlikte lazer uygulamasıyla da yapılabilmektedir.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum ve bir süredir severek yaptığım editörlük mesleğini kamusalhaber.com magazin ve gündem editörü olarak sürdürüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ