Kamusal Haber

İçişleri Bakanlığı’ndan Süper Kupa açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan Süper Kupa açıklaması
Sosyal medyada paylaş

İçişleri Bakanlığı internet sitesinden Beşiktaş- Konyaspor arasında oynan Süper Kupa Maçı ile ilgili açıklma yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklma şöyle:

Beşiktaş- Konyaspor Süper Kupa Maçı Sırasında Meydana Gelen Olaylarla İlgili Basın Açıklaması

06.08.2017 tarihinde, Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen, Beşiktaş- Konyaspor Süper Kupa maçı sırasında meydana gelen üzücü olaylar neticesinde, seyircilerin sahaya inmesi ve yasak maddelerin sahaya sokulmuş olmasına ilişkin olarak, Bakanlığımızca bir müfettiş heyeti görevlendirilmiş olup; olay hassasiyetle soruşturulacaktır.
 
        Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı’nca bir takım düzenlemelere gidilecektir:
 
        *6222 Sayılı “Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi”ne dair kanun uyarınca, 81 İl Valiliği’nce, 9 Ağustos Çarşamba Günü, Valilerimiz başkanlığında, “İl Spor Güvenlik Kurulları” toplanarak, önceki tedbirlere ilaveten gerekli ek tedbirlerin alınması karara bağlanacaktır.
 
        *Halihazırda 6222 Sayılı Kanun’un 6. Maddesi uyarınca, statlar başta olmak üzere, tüm spor müsabakalarında, özel güvenlik tarafından alınan güvenlik tedbirlerine ilaveten, polis ve jandarma ekiplerince de gerekli takviye yapılacaktır.
 
        *Sahaya giren taraftarlar ile müsabakaların düzenlendiği alana, 6222 Sayılı Kanun’un 12. Maddesinde belirtilen, “Sahalara sokulması yasak olan maddeleri” sokanlar derhal tespit edilerek, kişiler hakkında, aynı kanunun 13. Maddesi uyarınca, gerekli adli ve idari işlem uygulanacaktır.
 
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur…
 
             İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
                BASIN MERKEZİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunuyum, 8 yıldır basın ve medya alanında faaliyet göstermekle birlikte birçok gazete aktif çalışma geçmişim bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ