Kamusal Haber

Teknolojinin Yararları ve Zararları

Sosyal medyada paylaş

 

            Teknoloji ile birlikte dünyamız oldukça büyük değişikliklere uğradı. Teknoloji sonrası meydana gelen değişikliklerin insan yaşamında etki etmediği bir alan neredeyse kalmadı bile denebilir. Bu etkiler ile birlikte teknolojinin zararları ve yararları da her zaman gündem konusu olarak kalmaktadır. Ancak bu kadar fazla şekilde faydalanılması, insanları daha çok teknolojinin faydaları konusunda düşünmeye itmektedir.

 

 Zamanın Verimli Kullanılabilmesi

 

            Teknolojik cihazlar, yazılımlar ve daha birçok yenilik, insan yaşamında zamanın verimli şekilde kullanılabilmesi açısından büyük faydalar sağladı. Artık birçok işlem daha kısa sürede tamamlanabilmekte, insanlar bir konuda beklediği sonuca daha hızlı şekilde ulaşabilmektedir. Para transferlerinden kargoya, gıda sektöründen sağlık alanına kadar, akla gelebilecek her şey için zamanda verim konusu gündemdedir.

 

 İletişim Dünyasına Getirdiği Faydalar

 

            Teknoloji, en çok da iletişim açısından insanlık için faydalar sağlamıştır. Artık mesafelerin önemi teknoloji sayesinde kalmamakla birlikte, bir insana ya da bir hizmete ulaşmak çok daha kolay hale gelmiştir. Ses ve görüntünün elde edilmesi için başvurulan yöntemlerde büyük bir artış meydana gelmiştir. Bu durum hem özel yaşam hem de iş yaşamı için faydalıdır. Kurumlar arası iletişim de, teknoloji ile birlikte boyut atlamış durumdadır. Bilgi teknolojileri alanında iletişimin etkisi artmıştır.

 

 Tasarımda Teknolojinin Yeri ve Önemi

 

            Teknoloji tasarım açısından da büyük faydaları beraberinde getirmiştir. Bu anlamda teknoloji ve tasarım hem birbirini beslemiş hem de birleşerek daha birçok alana katkı sağlamıştır. Dijital tasarımlar sayesinde, tasarımın yer aldığı her konu vizyon kazanmıştır.

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum ve bir süredir severek yaptığım editörlük mesleğini kamusalhaber.com magazin ve gündem editörü olarak sürdürüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ